طراحی و چاپ پاکت نامه
فوریه 12, 2020

همه چیز درباره چاپخانه

چاپخانه انواع مختلف دارد و فرآیند چاپ معمولا به دو روش مستقیم و غیر مستقیم انجام می گیرد که از انواع روش های چاپ مستقیم می توان به چاپ افست اشاره کرد و از انواع روش های چاپ غیر مستقیم و پر طرفدار می توان چاپ دیجیتال را نام برد.

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه ساخت دستگاه های چاپ تعداد چاپخانه ها در شهرهای مختلف گسترش یافته است و هر یک از چاپخانه ها با شرایط و امکانات خود و ماشین های چاپ متفاوت شروع به فعالیت کرده اند. اما برای سفارش های یک کار چاپی معیارهای مختلفی وجود دارد که با اطلاع از آنها می توانید چاپخانه ای خوب و ایده آل را برای به چاپ رساندن کارهای خود انتخاب کنید.

اولین و مهم ترین نکته ای که برای انتخاب یک چاپخانه خوب باید مد نظر مشتریان قرار گیرد، سابقه کاری آن چاپخانه و تنوع در ارائه خدمات به مشتریان می باشد. بیشتر افراد ترجیح می دهند برای به چاپ رساندن کارهای تبلیغاتی خود که از طریق چاپ کاتالوگ، پوستر، کارت ویزیت، هدایای تبلیغاتی و…. انجام می گیرد به چاپخانه ای مراجعه کنند که در این زمینه حرفه ای باشد زیرا در این صورت علاوه بر این که در زمان و وقت خود صرفه جویی می کنند می توانند از یکپارچگی خدمات اطمینان داشته باشند.

دومین نکته ای که برای انتخاب یک چاپخانه خوب باید مورد توجه مشتریان قرار گیرد توجه به دستگاه های چاپ در آن چاپخانه می باشد. به نسبتی که دستگاه های چاپ به کار گرفته شده در یک چاپخانه دارای تنوع بالاتری باشد و با تکنولوژی روز دنیا مطابقت داشته باشد، علاوه بر این که کیفیت امور چاپی افزایش پیدا می کند موجب کاهش زمان به چاپ رسیدن کارهای تبلیغاتی نیز می گردد.

 

بهترین چاپ در چاپخانه پیشرفته

چاپخانه امروزی مانند مطبخ های امروزی با دیروز و گذشته خود تفاوتی بسیار دارد. قبل از آنکه قدم بر چاپخانه پیشرفته و فوق‌العاده مجهز امروزی بگذاریم، خالی از لطف ندیدیم سوار بر ماشین زمان شویم و سری به چاپخانه قدیمی بزنیم و با شیوه های چاپ های قدیمی و اتفاقاتی که در طی زمان برای آن‌ها افتاده و ماجراهایی را که پشت سر گذرانده‌اند تا امروز شما با یک تلفن بتوانید بهترین محصولات چاپی را تحویل بگیرید

همه چیز درباره چاپخانه و دستگاه های چاپ

چاپ افست

افست در واقع به حالتی از یک سیستم چاپ اطلاق می شود و در قاعده کلی افست یک سیستم چاپ بوده که امروزه به طور بسیار وسیع جهت انواع چاپ کاتالوگ ، پوستر ، کارت ویزیت فرم های عمومی و به طور کلی جهت تبلیغات و هرآنچه که یک چاپخانه قصد دارد بر روی کاغذ و با تعداد زیاد و کیفیت مطلوب چاپ شود مورد استفاده قرار می‌گیرد .

 

اهمیت و تاثیر رنگ بر چاپ افست

باید گفت در هر سفارش چاپی به خصوص چاپ افست رنگ خروجی بسیار مهم می باشد. از طرفی نوع نوشتار در سفارش چاپی اهمیت دارد ، دادن اهمیت به رنگ و انتخاب صحیح آن نیز بسیار اهمیت دارد. برای خوانده شدن متن باید نوشتار به صورتی باشد که خوب دیده شود. به کار بردن رنگ های مناسب در نوشتار به شکل صحیح در براورده سازی این مقوله بسیار ارجحیت دارد. در برخی موارد سفارش دریافتی شما تک‌رنگ است که در آن صورت باید با استفاده از یک رنگ مناسب، سفارش را انجام دهید؛ یعنی با استفاده از از ترام‌های متنوع در زمینه و نوشتار به خوانایی و جذابیت بهتر تیتر و متن محتوا کمک کنید. از فضای تک‌رنگ که عبور کنیم، در حالت رنگی یا سیستم 4 رنگی هم می شود جهت بیشتر خواندن متن از این امکان یعنی تضاد رنگی به خوبی استفاده کرد.

در انتخاب رنگ متون در سفارش چاپی این سه حالت غالبا وجود دارد:

نوشته رنگی است ، رنگ سفید یا همان نگاتیو هم در این وضعیت به حساب می‌آید.

محتوای متنی و خط دور در دو رنگ جداگانه است.

داخل نوشتار بی‌رنگ یا سفید و خط دور رنگی است.

اگر بخواهید از رنگ جهت خط دور کلمات استفاده کنید، باید به این موضوع دقت کنید که در فونت‌های کوچک از خط دور بیش از یک میلی‌متر استفاده نشود؛ زیرا داخل فونت را پر می‌کند و نوشته زیبا نمی‌شود، اما در قلم‌ها با شماره‌ی بزرگ‌تر می‌توان از خط دور استفاده برد.اصول چاپ افست فرایندی چند مرحله ای بوده و نیازمند مطالعه و تخصص کافی می باشد.

دیدگاه ها بسته شده است